Etusivu » Kilpamelonta » Rata- ja maratonmelonta – tulokset

Rata- ja maratonmelonta – tulokset

Tulokset kausi 2019

Häme-Regatta 8.- 9.6.2019

https://www.melontajasoutuliitto.fi/@Bin/1834040/Tulokset+H%C3%A4me-Regatta+2019+%28PM%29.pdf

Turku-maraton 16.6.2019

https://www.melontajasoutuliitto.fi/@Bin/1839576/Turku+Maraton+tulokset+2019.pdf

Gullö-runt 30.6.2019

https://www.melontajasoutuliitto.fi/@Bin/1859228/Gull%C3%B6Runt2019Tulokset_korj.pdf

Ratamelonnan SM osa I 6.-7.7.2019

https://www.melontajasoutuliitto.fi/@Bin/1857313/SM+2019+tulokset+Lauantai.pdf

https://www.melontajasoutuliitto.fi/@Bin/1857316/SM+2019+tulokset+Sunnuntai.pdf

 

THE FINNISH MARATHON CHAMPIONSHIPS FOR CANOE AND KAYAK,

 THE OPEN NORDIC CHAMPIONSHIPS  AND THE FINNISH CUP EVENT

13.-14-7.2019

file:///C:/Users/LocalAdmin/Downloads/Tulokset%20lauantai%20Suomen%20cup%20ja%20PM%20_%20Results%20saturday%20Finnish%20cup%20and%20Nordic%20Championships.pdf

file:///C:/Users/LocalAdmin/Downloads/Tulokset%20lauantai%20NMK%20ja%20SM%20_%20Results%20saturday%20youth%20and%20Finnish%20championships.pdf

file:///C:/Users/LocalAdmin/Downloads/Tulokset%20sunnuntai%20_%20Results%20sunday.pdf

SM-osa II-kilpailut ja Suomen Cupin osakilpailut 31.8.-1.9.2019

https://melontajasoutuliitto-fi-bin.directo.fi/@Bin/d71bb44bac30f1c3fee9b4a664352dff/1567608474/application/pdf/1921436/SM%20osa%20II%20ja%20Suomen%20Cup-tulokset%2031.8.-1.9_.pdf

Rata- ja maratonmelonta kilpailukalenteri 2015

Virallinen kilpailukalenteri ja tulokset löytyvät liiton sivuilta ao. linkistä

Rata- ja Maratonmelonnan kansallinen kilpailukalenteri ja tulokset 2015

Tulokset – kausi 2015

Linkit tulossivuille ja kilpailuihin osallistuneet Vihurilaiset.

Maratonmelonnan SM-kilpailut, Kaukajärvi, Tampere 18-19.7.2015

K1, P 16v, n. 12km
1. Mikko Niemenpää

K1, Naiset, n. 20km
1. Netta Malinen
3. Tanja Jantunen

K2, Miehet, n20km
3. Hannu Kaukola – Jussi Wallin TaVi / SMM

Rata SM-osa I ja Suomen Cup IV, 11-12.7.2015, Tampere

K1 Naiset
Netta Malinen ja Tanja Jantunen

P16v
Mikko Niemenpää

P12
Elias Vikström
Miro Maaranen

Gullö Runt, Tammisaari 28.6.2015

K-1, Naiset 20km
1. Netta Malinen

K1 Pojat 16v 20km
2. Mikko Niemenpää

K1 Miehet
4. Hannu Kaukola

Maratonmenlonna Pohjoismaiden mestaruuskilpailut, Turku 13-14.6.2015

K-1 Naiset 24,9 km
1. Netta Malinen FIN 2.21.23
2. Tanja Jantunen FIN 2.24.18

K-1 Miehet/U16 16,6 km
5. Mikko Niemenpää FIN 1.53.32

K-1 Miehet 40-44 20,7 km
2. Nic Riosa FIN 1.55.32

K-2 Naiset 20,7,6 km
1. Maija Saalasti – Netta Malinen FIN 1.53.33

Kisaraportti Melontaa läpi vuosikymmenten -blogi: Open Nordic Marathon Championships

Häme-regatta – Melonnan Suomen Cup II, 6-7.6.2015 Kaukajärvi

Naiset K1 5000m
1. Netta Malinen

Vihurin osallistujat: Naiset: Tanja Jantunen ja Netta Malinen, P12: Miska Nummela, P14 Otso Eskonen, P16: Mikko Niemenpää ja Riku Keränen, MIX: Hannu Kaukola

Pori melonta 23.5.2015

Naiset
1. Netta Malinen

Pihla-Maraton, Ruovesi 17.5.2015


Pihla-maraton 2015 Naiset Netta1 ja Tanja3
Naiset: 1. Netta Malinen ja 3. Tanja Jantunen


Pihla-maraton 2015 Keijo Ahvonen M65 3-sija

Miehet 65v: 3. Keijo Ahvonen 

Melonnan Suomen Cup I, Lahti 16.5.2015

– Vihurin osallistujat: Otso Eskonen P14, Mikko Niemenpää P16,  Tanja Jantunen N ja Netta Malinen N