Etusivu » Kilpamelonta » Lähtölistat: 17.-18.7.2021

Lähtölistat: 17.-18.7.2021

Lähtölista SM-maraton Salo 17.-18.7.2021

Lauantai 17.7.

Lähtö 1. klo 11.00

K-1, T10, 3 km, ei kantoa

  1. Johanna Ritakallio, Kangasalan Melojat ry

K-1, P12, 3 km, ei kantoa

  1. Martti Niemi, Vanajaveden Vesikot ry
  1. Aarre-Ilmari Lantelankallio, Tampereen Vihuri Ry
  1. Robin Lassenius, Vanajaveden Vesikot ry

K-1, T12, 3 km, ei kantoa

  1. Suvi Setälä, Kangasalan Melojat ry

Lähtö 2 klo 11.30

K-1, P14, NMK, 9 km, 2 kantoa

  1. Juhani Ritakallio, Kangasalan Melojat ry
  1. Tuomas Virolainen, Vanajaveden Vesikot ry
  1. Kaapo Saarinen, Vanajaveden Vesikot ry
  1. Lassi Yli-Peltomaa, Pirkka-Melojat ry
  1. Veikka Paavali Niemi, Vanajaveden Vesikot ry

K-1, T14, 9 km, 2 kantoa

  1. Cecilia Hirvelä, Kangasalan Melojat ry
  1. Emilia Yli-Peltomaa, Pirkka-Melojat ry
  1. Elma Laurell, Pirkka-Melojat ry
  1. Anna Haikara, Kangasalan Melojat ry

K-1, P16, 12 km, 3 kantoa

  1. Miska Nummela, Tampereen Vihuri Ry
  1. Ilmari Anttila, Tampereen Vihuri Ry
  1. Kalle Hippeläinen, Vanajaveden Vesikot ry

K1, T16, 12 km, 3 kantoa

  1. Nea Yli-Peltomaa, Pirkka-Melojat ry
  1. Aino-Linnea Lantelankallio, Tampereen Vihuri Ry
  1. Helena Sjöberg, Kangasalan Melojat ry

Lähtö 3. ”Tampere-melonta goes Salo” klo 11.35

Lähtö 4. klo 13.00

K1,yleinen 21 km, 6 kantoa

  1. Eero Luoma, Merimelojat ry
  2. Elias Laurell, Pirkka-Melojat ry
  3. Niko Keskinen, Kangasalan Melojat ry
  4. Davide Bottieri, Melamajavat ry
  5. Richard Nicholls, Kallan melojat ry
  6. Kimmo Ahonen, Merimelojat ry
  7. Mika-Petteri Ehoniemi, Melamajavat ry
  8. Jussi Vallin, Saaristomeren Melojat ry
  9. Jyri Lahtinen, Helsingin Jyry ry
  10. Jarmo Hokkanen, Mikkelin Melojat ry
  11. Veli Tapio Tompuri (M55), Mikkelin Melojat ry

K-1, M23, 21 km, 6 kantoa

  1. Elias Laurell (M18), Pirkka-Melojat ry
  2. Niko Keskinen (M23), Kangasalan Melojat ry
  3. Davide Bottieri (M23), Melamajavat ry

K-1, M50, 21 km, 6 kantoa

  1. Kimmo Ahonen (M50), Merimelojat ry
  2. Mika-Petteri Ehoniemi (M50), Melamajavat ry
  3. Jussi Vallin (M50), Saaristomeren Melojat ry

K-1, M55, 21 km, 6 kantoa

  1. Jyri Lahtinen (M55), Helsingin Jyry ry
  2. Jarmo Hokkanen (M55), Mikkelin Melojat ry
  3. Veli Tapio Tompuri (M55), Mikkelin Melojat ry

K-1, M65, 15 km, ei kantoa

  1. Lasse Tynkkynen, Helsingin Jyry ry
  2. Markku Savolainen, Melamajavat ry
  3. Raimo Naskali, Melamajavat ry

K-1, M70, 15 km, ei kantoa

  1. Ilpo Karttunen, Mikkelin Melojat ry
  2. Veijo Simpanen, Rauman Seudun Melojat ry

K-1, M75, 15 km, ei kantoa

  1. Jyri Aulio, Helsingin Jyry ry
  2. Pentti Sahi, Ruoveden kanoottipurjehtijat ry
  3. Esko Tuohimaa, Saaristomeren Melojat ry

K-1, M80, 15 km, ei kantoa

  1. Kaj Andersson, Canoa rf

Lähtö 5. klo 13.02

K-1, N yleinen, 21 km, 6 kantoa

  1. Nina Riosa, Tampereen Vihuri ry
  2. Vellamo Viitanen, Merimelojat ry
  3. Emmi Puputti-Vehkalahti, Melamajavat ry
  4. Tanja Jantunen, Tampereen Vihuri ry
  5. Minna Mannila, Melamajavat ry
  6. Johanna Soukkio, Vanajaveden Vesikot ry

K-1, N35, 21 km, 6 kantoa

  1. Emmi Puputti-Vehkalahti, Melamajavat ry
  2. Tanja Jantunen, Tampereen Vihuri ry
  3. Minna Mannila, Melamajavat ry
  4. Johanna Soukkio, Vanajaveden Vesikot ry

su 18.7.2021

6. lähtö Suomen Cup klo 10.30—lähetetään lähdön 7. yhteydessä klo 11.00

K-2, P12, 3 km, ei kantoa

  1. Robin Lassenius, Martti Niemi, Vanajaveden Vesikot ry

7. lähtö NMK klo 11.00

K-2, P16, 12 km, 3 kantoa

  1. Miska Nummela, Ilmari Anttila; Tampereen Vihuri ry
  1. Tuomas Virolainen, Veikka Paavali Niemi; Vanajaveden Vesikot ry
  1. Kalle Hippeläinen, Kaapo Saarinen; Vanajaveden Vesikot ry.

K-2, T16, 12 km, 3 kantoa

  1. Elma Laurell, Nea Yli-Peltomaa; Pirkka-Melojat ry

8. lähtö SM miehet klo12.30

K-2, yleinen, 21 km, 6 kantoa

  1. Alex Barta, Eero Luoma; Merimelojat ry
  1. Elias Laurell, Pirkka-Melojat ry, Victor Gustafsson, Wågen
  1. Otso Eskonen, Mikko Niemenpää; Tampereen Vihuri Ry
  1. Jussi Vallin, Saaristomeren Melojat ry, Hannu Kaukola, Tampereen Vihuri ry

K-2, M65, 15 km, ei kantoa

  1. Raimo Naskali, Markku Savolainen; Melamajavat ry

K-2, M70, 15 km, ei kantoa

  1. Pentti Sahi, Ruoveden kanoottipurjehtijat ry, Veijo Simpanen, Rauman Seudun Melojat ry

K-2, M75, 15 km, ei kantoa

  1. Esko Tuohimaa, Saaristomeren Melojat ry, Pasi Vallin, Euran kanoottiklubi